Hıdrellez- biraz geç oldu ama anneyim ben olur o kadar

Öncelikle sevgili Kafe Pİ Parkormanda hıdrellez organizasyonu yaptın, güzel de gruplar sahne aldı aslında grupların ismini görünce epeyi bir düşündüm gitsek mi diye ama organizasyonda 18 yaş sınırı vardı…  Yani çoluk çocuk cümbür cemaat kutlanılan hıdrellezi aldın, parkormana sıkıştırmaya kalktın. Bildiğin insanlar alt alta üst üstte hıdrellez kutlamaya çalışmışlar… Parkorman süper yanlış bir yer tercihi olmuş bence, Ahırkapı candı…

Gelelim bize, giyindik süslendik çıktık yola, vapur sefamızı yaptık, üstüne eminönüne kadar boğazhavası aldık, sahilden yürüyerek vardık Ahırkapıya… Armada’nın terasında hem arkadaşlarımızla buluşduk hem de Alp için ufak bir pit stop molası verdik. Biraz soluklandık, kupkuru ve yeni değiştirilmiş bez ile anne mutlu Alp mutlu indik Keresteci Hakkı sokağa…

Bu arada Armada nın bebek maması otelin konseptine gayet uygun ve sevimliydi… (Buraya resmini koymak niyetindeydim fakat malesef bir şekilde yükleyemedim. )

Giritlide yemek yemeği planladığımız için masa ayırtmıştık ki bence süper yapmışız. Eşyalarımızı bırakmak üzere bahçeden içeri girdik. En son bir buçuk senen önce evet demek için davul zurna ile indiğimiz merdivenden bebek arabası ile inmek gerçekten ilginçti :D

Sonra attık kendimizi sokağa, heryerde  davul, klarnet, zil sesleri , vur patlasın çal oynasın… Bizimkini adapte olması 5 dakika sürdü o kadar, sonrası herkese mavi boncuk dağıtmalar, darbuka çalanlara yapışmalarla geçti… İnsanlar içinde olmayı seven bir oğlum var ne güzel !!!

Tüm ablalara sevimlilik, abilere suratsızlık yaptıktan sonra yemek için Giritlide yerimizi aldık, ki Giritli de Ayşe ablanın yemekleri tamamen bambaşka bir yazının konusu, ege yemeklerini ve balığı seviyorsanız, Giritli tam bir yemek cenneti… Ve tabiki tatlı olarak gelen lokma -çocukluğumun geçtiği Ege de yaz aylarının vazgeçilmez sokak tatlısı- ama boyle küçük küçük yapılmış, yağ çekmemiş üzerine dondurma….

Gecenin süprizi Alpcikten geldi, anne biraz tedirgindi- ilk kez dışarıda arabada uyuyacaktı- ama Alpcik saat 8:30 da sütünü içti ve arabasında mışılll mışıll uyudu. Ferber amca seni çok seviyoruz, yaşasın uyku eğitimi!!!

Sonuç

Ahırkapı şenlikleri, olması gerektiği gibi Ahırkapı sokaklarındaydı… Biz de oğlumla şenliklerde yani sokaktaydık, dileklerimizi gül ağaçlarına astık, güzel güneşli bir günü kutladık ! Yaşasın HAYAT !!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s