Anne Baba Çocuk İlk Deniz Tatili

Tatil gibisi yok, evet kesinlikle tatil gibisi yok!

Tatilin uzunu kısası olmaz anlayışından yola çıkarak , bayram tatili için ziyaretler sonrası 4 gün Çıralı da idik.

Öncelikle çocuktan sonra artık herşey dahil tatil köylerine mahkum olacağımı söyleyen bir güruh vardı, onlara ufak bir göz kırpıp hayat hep de sizin bildiğiniz gibi değil diyerek devam ediyorum.

Biz tamamen son dakikadaa kalacağımız yere  karar verdik, gerçekten son dakika oraya gidip seçtik. Evet bir 13 aylıkla rezervasyon yaptırmadan elimizi kolumuzu sallaya sallaya Çıralı’ya gittik :D

Oleander pansiyonda kaldık ki biz çok sevdik, sessiz sakin ve harika bahçesi olan bir yer daha fazlası için burdan da bakabilirsiniz.

http://www.tripadvisor.com.tr/Hotel_Review-g311312-d1887613-Reviews-Oleander_Pension-Cirali_Turkish_Mediterranean_Coast.html#CHECK_RATES_CONT

Bir 13 aylık adam ile kafanıza estiği şekilde tatil yapdıysak da bizim de dikkat ettiğimiz şeyler vardı ve sanırım bunlar dikkat edilmesi gereken minimumlar ;)

Su ısıtıcısı;  eğer bizim küçük adamımız gibi devam sütüne geçtiyse ufaklık mama hazırlamak için su ısıtıcısı olmalı odada. Bizim odamızda yoktu ama rica ettik mutfaktan bir tane verdiler, tatil boyu kullanmamız için.

Küçük adamın da yiyebileceği yemekler; Burdan kastım sebze yemeği, balık gibi şeyleri rahatlıkla bulabilmek. Oleander de her gün taze olarak sebze hazırlandığı için bizim için hiç sorun olmadı.

Küçük adamınız için hoplayıp zıplayabileceği, yürüyüp koşabileceği düz alan. Oleanderin harika bir bahçesi, geniş çimenliği ve güzel bir restorant alanı var. En iyi tarafı yürüyüş yolları ve çim alan arasında kot farkı yok. Alpcik gibi yeni dengesini sağlamaya başlamış bir bebek için yürüme özgürlüğü adına bu harika oldu.

Ve tabiki hijyen ki bundan sanırım bahsetmeye gerek yok.

Ta ta bu kadar evet bu kadar az şeye dikkat edince de oluyor. Hatta çok da güzel bir tatil oluyor.

Herkese iyi haftalar, an itibari ile pazartesi sendromu bile keyfimi bozamıyor :)

Anne Baba Çocuk İlk Deniz Tatili” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s