Davetsiz Misafir

Bu gün Yiğit Alp ile oturmuş şekilgeç ile kestiğimiz kelebekleri yapıştırıp resim yapıyorduk, sonrasında biraz yürüyüş için dışarı çıkma planım vardı, dı diyorum çünkü acayip bir şeyler oldu…

Olduğumuz oda, siteni oyun parkına bakıyor ve bir balkonu var, o yüzden çocukların en popüler yaşam alanı ile içli dışlıyız. Balkon ise sitenin tek çiçekli ve rüzgar çanı olan balkonu, evet yaklaşık 250 konutluk kocaman sitede bizim balkon dışında çiçekli balkon görmedim daha. Neyse konuya dönersek, rüzgarlı havada bir sürü ses çıkaran rüzgar çanımız ve sardunyalarımız üç ufaklığın dikkatini çekmiş ve içlerinden en küçüğü bizim balkona tırmanmaya karar vermiş… Birden göz göze geldik, korkutmayayım dedim ve balkona girmesine yardım ettim. Ve birden iki saat boyunca kendimi 4 çocuğun arasında şekilgeçlerin neden atılmayacağını, balkon demirlerinde yürünemeyeceğini, önce üstü kapalı sonra açık açık siz gitseniz evlatlarım derken buldum…

Alp’e gelince – itiraf ediyorum tüm bu olayı o sosyalleşsin diye kabul ettim- .

Önce biraz şaşırdı…Image

Sonra eşyalarına tüm gücü ile sahip çıkmaya özellikle 3 yaşındaki hem cinsinden her şeyini korumaya çalıştı… Fotoğraftaki gergin yüz ifadesine dikkat :)

Image

Her zamanki gibi ablalara gülücükler dağıtıldı, oyuncaklar verildi ama hemcinsi ile mesafeli ilişki korundu…

Eve gitmeye ikna ettiğim sırada tam kapıdan çıkarken karar verildi. Üç kafadar rüzgar çanı ne zaman çalarsa bize geleceklermiş, balkondan tırmanıp… İlk işim bu gece o rüzgar çanını sökmek ya da acaba diyorum gizlice kıl olduğum birinin balkonuna mı assam :)

Yaşasın kötülük !

Davetsiz Misafir” üzerine 4 düşünce

  1. potikare Yazıyı Yazan

   Salardım bahçeye herkes kendinden sonraki numaradan sorumlu der, işin içinden çıkardım :) burada olay o

   Cevapla
 1. barisingunlugu

  İlginç bir deneyim olmuş :) 2 saat boyunca çocukları arayıp soran olmadı mı ona takıldım ben… Kötü niyetli birine denk gelseler her türlü kötülük gelebilir başlarına yazık..

  Cevapla
  1. potikare Yazıyı Yazan

   Sanırım site kapalı alan olduğu için bu kadar rahatlar ama yine de ben yapamazdım. Gerçi iki saatin sonunda bir anne merak etti hakkını yemiyim :)

   Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s