Bu da Böyle Bir Oyun

Evet küçük prens doğru söylüyor biz büyükler bazen küçükleri anlamakta zorlanıyoruz. Mesela izlerken müthiş keyif almak ile birlikte biraz sonra size anlatacağım oyun çok meşgul büyükler için garip ve çok uzuuun gelebilir.

Şöyleki önce çocuklar için alınmış bir basamağı alıyoruz.Evin uygun bulduğumuz bir yerine taşıyoruz, buradaki uygunluk şöyle destek alabileceğimiz canlı ya da cansız bir nesnenin yanı… Bu anne de olabilir dolap da fark etmez yeterki sağlam olsun !

Sonra üstüne çıkıyoruz, bir süre sağa sola baktıktan sonra çömeliyoruz. Sonra ayağa kalkıp aşağı iniyoruz ve totomuzu arka arka yaklaştırarak basamağın ucuna geliyoruz. Basamağın ucuna geldiğimizi hissedince hooop totomuzu bırakıyoruz. Bu şekilde son aşama olan basamağa oturma aşamasını gerçekleştirmiş oluyoruz.

Bu oyunda unutulmaması gereken nokta oturunca kocaman bir gülücük suratımızda mutlaka olacak… Anneler buna bayılıyor sonrası gerçi biraz şapur şupur öpme seansı oluyor. Ama bu anneler ehhhh dediğinde sıkıldığını anlayıp bırakabiliyor çok şükür…

Bu oyunu 10 – 15 kere artık paşa keyfimiz ne kadar isterse tekrarlıyoruz.

 

Bu da Böyle Bir Oyun” üzerine 2 düşünce

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s