Baba Gitti…

Alp in biricik babası harita mühendisi bu da şantiyede geçen bir iş hayatı demek oluyor. Kışın evde yazın ise yoğun olarak şantiyede. Havalar düzelince şantiye açııyor ve havalar kötüleşinceye kadar devam ediyor. Yani hepimizn dört gözle beklediği güneş bizim aile için ayrı şehirlede yaşamak demek oluyor malesef. Evet havalar biraz toparladı ve babamız bu gün gitti. Yani şantiye sezonumuz açıldı.Yine haftasonları o da bu sezon itibari ile iki haftada bir görüşmeye başlayacağız.

 Önceden zordu bu şantiye hayatı ama Alp ten sonra daha bir zor. Bir nevi tek başına çocuk büyütmek gibi. Yani uzaktayken beni anlaması sıkıntılarımı paylaşması çok zor… Bu sene Alp dört aylık olana kadar sevgilim şantiyedeydi ve kesinlikle küçük bir bebekle hayatın nasıl olabileceğine dair bir fikri yoktu. Hatta ben ona dert yanarken -her ne kadar söylemese de- yüzünde bir bebeğe bakmak nasıl bu kadar zor olabilir ki bakışı oluyordu. Ama yanımızda geçirdiği son üç ayda hem Alp e sahip olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu hem de bebekli hayatın ne kadar zor olabileceğini keşfetti. Ve sanırım baba olduğunu o da Alp ile birlikte yaşıyınca kabullendi. Şimdi aralarında ikisine ait bir bağ var bu o kadar gerçek ki hani neredeyse gözle görülebilir bir şey gibi. Ona bakışında, dokunuşunda hissediyorum sevgisini… Bu da beni çok mutlu ediyor. Bir tane koca adam bir tane de küçük adam boğuşurken onları izlemek tarifsiz hani huzurun cisim bulmuş hali.

Şimdi o gidince Alpciği uyutmadan önce yaptığımız üçümüzün yatağa yatıp kitap okuduğu uyku ritüeli çok içimi sıkmaya başladı, yani o olmadan bu akşam eksik olacak…

Seni seviyoruz Sevgili(m) Baba…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s