Yolculuk Sonrası : Yolculukta Neler Yapılmaz

 

Bayram ziyareti için çıktığımız yolculuktan döndük.Artık 4 aylık bebekle yolculukta yapılmayacaklar konusunda kocaman bir tecrübe sahibi oldum.  Neler mi ?

1. Öncelikle bebeğiniz için onu yormayacak bir seyahat planı yapın. Yani bence bir noktaya gidin. Bizim gibi İstanbul-Fethiye-Antalya-Manavgat-Antalya-İstanbul yaparsanız bebeğiniz en iyimser tahminle biraz düzensizleşmeye başlar.

2. Hadi bunu yaptınız diyelim ama en azından bebeğinizi kapı kapı gezdirmeyin. Tamam, bayram için gitmiş olabilirsiniz ama yine de gitmek yerine onlar bize ziyarete buyursun gelsin diyin. Bu aklı veren bendeniz bunu yapabildi mi hayır ama belki siz benden daha kararlı ve şanslı olabilirsiniz

3. Bebeğinize uyku dışında da dinlenme zamanları yaratın. Yani kendinizden düşünün uyumadığınız zamanlar dışında sürekli sizinle birileri konuşsa ve onlara tepki vermeniz için zorlansanız bir noktadan sonra şaşırıp kalırsınız. Kısacası çocuğunuza sakinleşmesi için zaman yaratın. Sürekli agu bugu dan beyni dönebilir ki bence döndü bir süre sonra Alp suskunlaşmaya başladı.

4. Seyehat yapıyoruz, uzun süre altını açamam diyip de pişik kremini abartmayın, mantar olabilir sonra. Yaptım biliyorum

5. Bebeğiniz dışında kendinize de dikkat edin, düzensiz beslenme ve yorgunluk sizin sütünüzü etkileyebilir.

 Ben bu dediklerimi yapamadım ve şu an bunun sonuçları ile uğraşıyorum. Siz siz olun yanlış anlaşılacak olsanız bile limit koyun ve buna uygun davranın hiç bir şey bebeğinizden önemli değil o seyahatte bunu unutmayın….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s