Ferber Yöntemi 2

İlk gecemiz bitti…

Uykusuzum ve evet zor bir geceydi ama biliyorum ki buna değecek bebeğim mışıl mışıl uyumaya başladığında yeni güne keyifle uyandığında tüm bunları unutmuş olcağım.

Gelelim neler olduğuna daha önceki yazımda dediğim gibi 32 dakika sonunda oğlum uykuya daldı… Ben en azından 3 e kadar uyur diyordum ki gece 2 de benim bile sesine uyandığım bir kaka yapma seansı ile gözünü açtı. Dediğim gibi o gürültüye uyuması imkansızdı zaten :) ve evet Sinem in dediği gibi gece  adaptasyon sürecindeki kırılmayı yaşıyor bebekler ve daha uzun ağlıyorlar. Alp in sakinleşmesi bizim 75 evet yazıyla yetmişbeş dakikamızı aldı. Bu süre standartların oldukça üstünde bir süre normal beklenen 50 – 55 dakika arası. Erkek bebeklerde bu süre malesef daha uzayabiliyormuş, üstüne bir de bebeğiniz ortalamanın üstünde bir güce sahipse sonuç daha da uzun oluyor.  Saat 3:15 gibi tekrar uykuya geçti Alp. Normalde bu saatte uyuduğunda 1 saat uyur ve uyandığında kıpır kıpır uyumaya çalışarak sabahı ederdi fakat bu sefer 6:35 e kadar uyudu. Umduğum ve planladığımız uyanma saate değil ama yine de ilk gece için hiç fena sayılmayız bence…

İkinci geceyi merakla ve umutla bekliyorum …

Önemli bir ek bilgi : Sinem ile konuşmamızda şu erken kalkma işinin aslında çok doğru bir davranış olmadığını öğrendim. Şöyleki planladığımız saatten önce her kalkış gece uyanması gibi değerlendilmeli ve yine uyuması için fırsat tanınmalıymış. Yani 7-7:30 a kadar yatağından kaldırıp güne başlatmamalıymışım Alp i .  Eğer bu şekilde devam ederse bu uyanmalar 5-5 :30  a kayabilirmiş , dikkat yani….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s